JAZYKOVO


O JAZYKOVE

Sme malá jazyková škola zameraná na výučbu jazykov - anglického, nemeckého jazyka, ruského a slovenského jazyka. Zameriavame sa na individuálnu online výučbu z pohodlia vášho domova.


Naša online škola JAZYKOVO vznikla v roku 2017 po skúsenostiach s výučbou jazykov cez skype. Naším cieľom do budúcnosti bude rozšíriť náš team a jazyky výučby.


Zakladateľka + Lektorka

Michaela

Moje meno je Michaela a som zakladateľkou projektu stránky Jazykovo a lektorkou v jednom. Nie som pani učiteľka a ani lektorka, akých bežne poznáte. Nevyštudovala som pedagogiku. Na vysokej škole som vyštudovala Európske kultúrne štúdia ( so zameraním na 4 jazyky a kultury a hlavne na anglický a nemecký jazyk a kultúru ). Vďaka štúdiu som sa dostala do zahraničia a aj k jazykom a ich učeniu z praxe.

Som jednou z vás.

Tiež som sa jazyky musela učiť a nenaskákali mi jednoducho do hlavy. Dokonca som s nimi mala aj ja problémy. Už na strednej škole som mala problém s mojím najobľúbenejším jazykom angličtinou. Moja angličtinárka si veľmi rada dokazovala, že je niečo viac a stále mi prizvukovala, že u mňa to s angličtinou nikde nevedie a ešte aj moja najhoršia známka na vysvedčení bola dvojka z angliny. Pritom som trávila každé leto v Anglicku a spoznávala tento jazyk a kultúru rovno v reálnom živote v praktických situáciách. Napriek nie celkom objektívnemu hodnoteniu mojej angličtinárky, som si povedala, že mi nepokazí to, že milujem Britániu a tak isto aj anglický jazyk a išla som študovať Európske kultúrne štúdia na filozofickej fakulte s hlavným zameraním na anglickú a nemeckú kultúru.

Na výške som sa viac netrápila s angličtinou ale prišla ďalšia nočná mora. Nemčina a Ruština.

Veľmi som sa trápila s nemčinou, nadávala som na ňu, dokonca boli obdobia, že som ju zo srdca nenávidela a chcela som sa nato vykašlať, lebo nemecká gramatika bola pre mňa vtedy úplny guláš a nevedela som povedať ani len jednu súvislú vetu. Vravela som si, že tá učiteľka zo strednej mala predsa len pravdu.

A vtedy sa mi podarilo dostať sa na pol roka do Nemecka, kde som sa začínala učiť nemčinu úplne od nuly. Po príchode do Nemecka som si uvedomila, že v Bavorsku sa asi tak rýchlo po anglicky nedorozumiem, lebo či už v banke, obchode alebo na univerzite chceli len nemčinu. Nastal zlom a ja som si povedala, že sa musím tento jazyk naučiť. Po mesiaci intenzívnej nemčiny som začala naozaj chytať na nemčinu a začala som jej rozumieť. A nakoniec som ostala na vysokej škole v Nemecku takmer dva roky.

Musela som sa zaprieť a začala som na sebe naozaj tvrdo pracovať.

Venovať tomu svoj čas a energiu, výsledok stál za to.

Učenie jazykov nie je jednoduché, ale jednoznačne sa to dá zvládnuť, len to musíš naozaj chcieť .

A práve sa Vám budem snažiť s týmto pomôcť aby sa aj Vám pomohol otvoriť tento úžasný svet okolo nás.

Vaša

Michaela

jazykovo.online@gmail.com